Дезинфікуючі і бактерицидні рослини

Дезинфікуючі і бактерицидні рослини - це рослини, що мають здатність знищувати і нейтралізувати збудників інфекційних захворювань людини, тваринних і корисних рослин.

До них можна віднести:

РОДОВИК ЛІКАРСЬКИЙ. Має виражений бактерицидний ефект. Застосовується для лікування фурункулів, абсцесів. Застосовується у вигляді відварів і компресів як всередину, так і для зовнішнього вживання.

БАКЛАЖАНИ. Мають антибіотичні якості і їх використовують у вигляді соку (з сирих плодів) для змазування інфікованих ран, пролежнів. При хронічних запальних процесах внутрішніх органів готують блюда з баклажан, застосовують у вигляді приправ, готують сік.

БУРКУН ЛІКАРСЬКИЙ. Застосовується у вигляді відварів і настоїв (1 ст. л. надземних частин на 300 мл окропу).

ЧИСТОТІЛ ВЕЛИКИЙ. Має виражену бактерицидну дію. Застосовується всередину і зовнішньо у вигляді соку, відварів, настоїв.

ПАВУТИНА. Зібрана павутина має антибіотичну дію. Прикладена до рани, швидко зупиняє кровотечу і прискорює загоєння. Вживана всередину, чинить дію, схожу з дією антибіотиків.

ПОДОРОЖНИК ВЕЛИКИЙ. Для первинної обробки рани застосовують сік подорожника як бактерицидний і дезинфікуючий засіб. Всередину застосовується при запальних процесах внутрішніх органів.

КАПУСТА МОРСЬКА (ламінарія). Містить велику кількість йоду. Має бактерицидні властивості.

КОРОВ'ЯК. Містить флавониды. Застосовується як зовнішній засіб (у вигляді кашки з листя) при фурункулах і карбункулах. Всередину - у вигляді відварів і настоїв.

МАРГАРИТКИ. Відвар з вінчиків і листя використовують для припарок і компресів при запальних захворюваннях шкіри. П'ють при гострих запальних захворюваннях системи дихання у вигляді настою.

ЦИКОРІЙ ЗВИЧАЙНИЙ. Застосовують при множинних фурункулах і карбункулах всередину (2 ч. л. подрібнених коренів на 1 склянку окропу). Робить ефект при запальних захворюваннях дихальної системи.


Пам'ятайте, засоби народної медицини не можуть повністю замінити методи класичної медицини!


Всі статті