Лікування гаймориту у дітей народними засобами
Лікування гаймориту у дітей народними засобами

Гайморит у дітей це істотна проблема, як для дитини, так і для його батьків. Гайморит у дитини потрібно терміново лікувати, поки він не почав впливати на аденоїди. Класичними ознаками гаймориту у дітей є виділення з носа, відчуття заложенности, дратівливість і підвищена стомлюваність. До того ж слід звернути особливу увагу на нежить, якщо вона не проходить за тиждень.
 

Лікування гаймориту у дітей народними засобами


Як же здійснити лікування гаймориту у дітей ? В сучасній медицині лікування проводять проколом, пункцією гайморових пазух. Але цю операцію проводять тільки у хворих, у яких спостерігається сильний застій гною в пазухах і висока температура. На ранній і середній стадії, гайморит можна вилікувати народними засобами. Народним засобам піддається навіть стійкий і хронічний гайморит.

Для лікування гаймориту у дітей, краще підходять наступні рецепти:

* Обв'яжіть 2 сірники ватою і просочіть її маззю прополісу. Потім вставте їх в ніс і тримаєте впродовж 5 хвилин.

* Вичавіть сік з морквини і закопуєте його в ніс дитини. Сік має бути обов'язково свіжим.

* Заварите одну чайну ложку зеленого чаю на склянку окропу. Після того, як процідите його, промивайте ніс маленькою спринцівкою 5-8 раз на день. А на ніч закопуєте його по 3-4 краплі в ніс.


 

Як проводити процедуру промивання носу


Промивання порожнини носа - безпечний, доступний і високоефективний засіб профілактики і лікування риніту, гаймориту і аденоїдита. І дорослим, і дітям за допомогою цієї методики можна легко, безболісно, швидко і безпечно для вух промивати ніс за допомогою одноразової краплинної системи. Для промивання вам знадобиться теплий (!) водний розчин морської солі (2,5 грама на склянку води - кавова або 0, 5 чайної ложки) або аптечний варіант готового розчину. Можна використовувати 0,9% фізіологічний розчин.

У краплинній системі обрізуємо пластиковий наконечник і на гумову трубку, що залишилася, надіваємо спеціальну металеву оливу, підібрану за розміром ніздрі. Заряджаємо крапельницю. Пляшку з розчином закріплюємо або тримаємо вище за рівень голови. Пускаємо воду. Голова має бути злегка нахилена в протилежну сторону від ніздрі, в яку вставлена металева олива. Процедура триває декілька секунд, до тих пір, поки в ніздрі, що промивається, не залишиться слизу, який витікає разом з водою.

Критерієм може служити чиста, без слизу цівка води, витікаюча з ніздрі. Може бути так, що цівка води тече, але в слиз залишається в носоглотці. Будьте упевнені - і в цьому випадку промивання робить свою справу! Припините процедуру промивання і висякайтеся. Відділення слизу станеться набагато легше. Після цього знову продовжите промивати ніс. Після цього міняємо ніздрю. Таким чином поперемінно промиваючи обидві ніздрі, періодично висякуючи, домагаємося повного очищення порожнини носа.

Тиск води регулируеся висотою распложения пляшки або бігунком. Процедуру повторювати в міру необхідності. Застосовується і з лікувальною метою, і в профілактичних.

Промивання - механічне звільнення носа, зрошування теплою морською водою, відновлення слизової оболонки, поліпшення дихання, постачання киснем, звільнення від гною, зняття інтоксикації в дуже важливій зоні з найрозвиненішою судинною мережею. Тобто відбувається відновлення флори в зоні з найвищою мірою всмоктуваності, таким чином відбувається зниження інфекційного навантаження на організм. На відміну від того, що звичайного висякує слизу при промиванні досягається повноцінне очищення носа і носоглотки від усього слизу.

Що надзвичайно важливе також і для профілактики збільшення аденоїдів і профілактики їх запалення. Зняття набряків сприяє поліпшенню відтоку патологічного вмісту з гайморових пазух. Повне очищення порожнини носа і носоглотки надзвичайно сприяє поліпшенню оздоровчої дії від лікарських речовин за рахунок істотного поліпшення їх всмоктування.

Процедура абсолютно безпечна і для маленьких дітей (від 11 місяців) у зв'язку з тим, що виключається попадання промивної рідини з патологічним слизом в евстахиевые труби і запалення середнього вуха. Тобто ризик виникнення отиту зведений до мінімуму.

Принципова відмінність цієї методики від відомого препарату "Долфин" в аспекті безпеки полягає в тому, що в нашому випадку потік води йде "самопливно", без натиску на відміну від "Долфина", що виключає "заштовхування" патологічного слизу всередину, робить процедуру істотно комфортніше, спокійніше і придатнішою і для дітей, і в реабілітації в післяопераційний період.

Профілактика гаймориту


Cводится до підвищення захисних сил організму, загартування. З цією метою рекомендуються заняття фізкультурою і спортом, прогулянки на свіжому повітрі, водні процедури. Важливу роль грає лікування захворювань носа, що супроводжуються порушенням носового дихання (викривлення перегородки носа, хронічний риніт), санація порожнини рота. Хворим з гострим ринітом слід роз'яснювати, що сильне сякання сприяє попаданню носового слизу у верхньощелепні пазухи.


Всі статті