Лікування нежиті - народні рецепти
17 декабря 2018

В старі добрі часи важко було представити сільську хату без таких рослин як столітник і каланхое. При нежиті, що починається, досить було 3-4 рази змастити слизову оболонку носа соком каланхое, і нежить швидко проходила.

Крім цього, для лікування нежиті, великою шаною користувався гас, треба відмітити, що його використали навіть при зубному болі, набирали прямо в рот і тримали 1-2 хвилини. І, частенько, біль йшов. Але ми говоримо про нежить. В цьому випадку поступали так: змочували ганчірочку гасом, злегка її віджимали, накривали їю підошви ніг, згори надівали вовняні шкарпетки і саджали на російську піч. Іноді досить було просто змастити гасом підошви ніг 1-2 рази в день і обов'язково на ніч.

Є і такий рецепт: в ніс закопували по 2-3 краплі свіжого соку червоного буряка, а на ніч надівали теплі вовняні шкарпетки, в які насипали суху гірчицю. Деякі використали саморобні гірчичники і ставили їх на п'яти. Обов'язково утепляли вовняною тканиною або хоч би фланеллю.

І все-таки найчастіше користуються часником і цибулею. У ніздрі поміщають маленькі часточки часнику або шматочки цибулини. Або робили свіжий сік з часнику або лука, розбавляли його кип'яченою водою і тільки потім декілька крапель закапували в ніс.

Добре діє ментолова олія, яку закапують в ніс кілька разів в день по 4-5 крапель в кожну ніздрю. Одночасно змащують їю лоб, віскі, ніс. Якщо під рукою є ще і камфорна олія, то їх змішують і поступають, як сказано вище.

Крім того, при нежиті, дають нюхати нашатирний спирт, спочатку в одну ніздрю, потім в іншу.

Лікували від нежиті і у такий спосіб: нагрівали в російській печі цеглину, завертали її в декілька шарів газети і гріли на ній ноги, закриваючи їх вмісти з цеглиною вовняною ковдрою.
Ще спосіб: клали хворого спиною на піч, яка, як відомо, зроблена з червоної цеглини, а ноги згинали в колінах, щоб ступні стояли на цеглі. Додатково робили ще яку-небудь процедуру; давали потогінний чай, або закопували в ніс сок каланхое, або вставляли в ніздрі часточки очищеного часнику.


Всі статті