Перелік рослин, які збирають у квітні
12 декабря 2018
Перелік рослин, які збирають у квітні

Аїр болотний
Аїр болотний росте по берегах річок. З квітня по травень і з вересня по жовтень збирають кореневища рослини. Траву рослини збирають з липня по серпень.

Береза ​​звичайна
Ранньою весною , починаючи з березня по квітень у берези беруть березовий сік. З кінця березня по початок червня збирають бруньки і молоденькі листочки.

Дуб звичайний

У народній медицині застосовується кора молодих гілок дуба , іноді використовуються жолуді. Кору збирають навесні , зазвичай з порослі в квітні , травні , поки вона ще молода . Зберігати її можна до п'яти років.

Женьшень
Збирати коріння женьшеню на плантаціях можна тоді , коли рослина досягла віку 6-7 років. Урожай женьшеню збирають двічі в рік - перший раз , коли навесні тане сніг , з березня по травень , і другий раз - восени з вересня по листопад.

Верба
Для приготування лікарських зілля у верби зазвичай використовується кора і "сережки " . Кору верби збирають з більш тонких гілок ( не товще пальця) , зазвичай навесні , в квітні , травні. Деревце повинне бути молоде , не старше п'яти років.

Кизил
Плоди кизилу збирають у міру їхнього дозрівання в серпні - вересні , листя - у квітні - травні , кору - ранньою весною, а коріння - пізньою восени .

Крушина ольховідна
У квітні , перед розпусканням листя , в лісах і чагарниках шукають поросли крушини ольховідной і збирають молоду кору рослини. Для лікарських цілей використовується кора зі стовбурів і товстих гілок.

Мати і мачуха
У народній медицині використовують листя і квіти мати- й-мачухи. Квіти рослини збирають ранньою весною - з квітня до кінця травня. Листя збирають в першу половину літа , з кінця травня до середини липня.

Пирій повзучий
З лікувальною метою використовують кореневища пирію , які збирають ранньою весною або восени в період оранки полів. Після збору корені очищають , миють і сушать на повітрі.

Сосна звичайна
Для лікарських цілей зазвичай збирають бруньки і хвою сосни. Бруньки збирають навесні в квітні місяці , а хвою можна збирати круглий рік.

Тополя чорна
Для лікарських цілей у тополі чорного в основному використовують не розкриті , набряклі бруньки пагонів. Їх збирають ранньою весною з кінця березня до початку цвітіння дерева.

Шавлія лікарська
Сировиною у шавлії лікарської служать листя або квітучі верхівки. Урожай збирають 2-3 рази на рік: перший збір навесні - під час цвітінь , другий - у вересні.


Всі статті