Перелік рослин, які збирають у травні
12 декабря 2018
Перелік рослин, які збирають у травні

Адоніс весняний ( Горицвіт )
Збирають весняний адоніс протягом двох місяців, протягом цвітіння і аж до появи плодів ( з початку травня по початок липня). Більш якісну і корисну лікувальну сировину збирають у період цвітіння трави. Якраз в цей час адоніс має найбільшу кількість активних речовин , таких як адонітоксин і цимарин . Ці речовини мають значну біологічну активність .

Аїр болотний
Аїр болотний росте по берегах річок. З квітня по травень і з вересня по жовтень збирають кореневища рослини. Траву рослини збирають з липня по серпень.

Акація біла
Лікарською сировиною є квітки, кора і листя акації білої , які збирають на початку цвітіння в напіврозпустився стані. Кору і листя акації збирають протягом усього періоду вегетації.

Береза ​​звичайна
Ранньою весною , починаючи з березня по квітень у берези беруть березовий сік. З кінця березня по початок червня збирають бруньки і молоденькі листочки.

Брусниця
Листя брусниці широко використовуються для лікарських цілей . Їх збирають ранньою весною з моменту появи рослини під снігу з березня до липня (поки не розпустяться маленькі , немов воскові , біло -рожеві квіти з приємним запахом ) і восени після плодоношення.

Бузина чорна
Для приготування ліків в основному використовуються квітки і плоди бузини чорної. Квітки заготовляють під час цвітіння, до початку осипання , а плоди в період їх повної зрілості. Молоді листочки збирають ранньою весною , кору - влітку.

Гірчиця сарептська (чорна )
У медицині використовують в основному насіння гірчиці , іноді в деяких сборах використовують квіти і траву. Збирають насіння гірчиці в червні, а квітки в травні.

Грицики
Для медичних цілей зазвичай використовують траву рослини. Траву грициків збирають у червні та липні , під час цвітіння , сушать на відкритому повітрі в тіні або в добре провітрюваному приміщенні.

Дудник
У медицині в основному використовуються кореневище з найбільш великим корінням. Дудник викопують навесні і пізньої осені . Після грунтовної очищення кореневища розрізають уздовж і вивішують для просушування.

Калина звичайна

У народній медицині знаходять своє застосування не лише ягоди , а й коріння , стебла , листя, насіння і навіть кісточки калини. Збирають квітки калини з травня по червень , так як вони в цей час повністю розквітають . З вересня по жовтень починають збирати ягоди калини. Найкраще збирати ягоди відразу ж після перших заморозків , тоді вони краще зберігають всі свої цінні властивості. Зібрану сировину калини сушать зазвичай в тіні на відкритому повітрі.

Каштан кінський
Для медичних цілей збирають квіти , кору гілок і кірку з насіння каштана ( шкірку насіння , але не колючу коробочку , в якій знаходяться насіння ) . Крім того  іноді користуються соком , вичавленим з свіжих квітів каштана. Кору збирають навесні, знімаючи її з молодих гілок . Зібрану сировину сушать на горищах або в провітрюваних приміщеннях.

Кизил
Плоди кизилу збирають у міру їхнього дозрівання в серпні - вересні, листя - у квітні - травні , кору - ранньою весною, а коріння - пізньою восени .

Кислиця звичайна
У медичних цілях використовують траву і листя кислиці звичайної , які зазвичай збирають у травні - червні. Після того як сировину зібрано , що б воно не зіпсувалося швидко висушують. Хоча можна робити зілля та зі свіжого листя.

Мати і мачуха
У народній медицині використовують листя і квіти мати- й-мачухи. Квіти рослини збирають ранньою весною - з квітня до кінця травня. Листя збирають в першу половину літа , з кінця травня до середини липня.

Молочай
Для лікарських цілей використовують траву молочаю або його коріння. Траву збирають під час цвітіння , а цвіте рослина в травні - червні.

Омела біла
У омели білої для народної медицини збирають листя і кінці гілок ( не товще олівця) - у березні , звичайно після цвітіння , ягоди - в травні.

Рутка лікарська
Бур'ян росте на городах , садах , на обработвнной землі .. Для лікарських цілей збирають всю рослину , під час цвітіння , тобто з травня по жовтень. Сушать пучками в сушарках при температурі 50 градусів.

Сосна звичайна
Для лікарських цілей зазвичай збирають бруньки і хвою сосни. Бруньки збирають навесні в квітні місяці , а хвою можна збирати круглий рік.

Тополя чорна
Для лікарських цілей у тополі чорної в основному використовують не розкриті, набряклі бруньки пагонів. Їх збирають ранньою весною з кінця березня до початку цвітіння дерева.

Фіалка триколірна ( братки )
Збирають усю рослину під час цвітіння, з квітня до початку осені. Зібрану сировину сушать на відкритому повітрі в тіні. У народній медицині Фіалка триколірна мають дуже широке і досить різноманітне застосування .

Чебрець ( Чебрець повзучий )
Для медичних цілей в основному використовують облистнені гілочки (трава чебрецю) , що збираються в період повного цвітіння. Збирають траву рослини , сушать , обмолочують , просівають через сито.

Черемха звичайна
У черемхи беруть на приготування ліків не тільки квіти і плоди , а й листя , кору. Кору і квіти збирають у травні а плоди в серпні.

Чистотіл великий
У народній медицині застосовують траву , коріння і свіжий сік рослини. Траву заготовляють в період цвітіння рослини , бажано на самому початку. Отже , це період з травня по липень- серпень ( хоча в деяких місцях до серпня чистотіл вже відцвітає ) .


Всі статті