Вівторок, 23.10.2018, 10:32Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

Аїр тростиновий (лепеха) [4]
Човен старенький дідів,Контури бору сивого, Лепехи запах і смак,Світ це дитинства красивого...
Барвінок [5]
Барвінок стелеться синьо, синьо, Плететься між любистком та м'ятою
Безсмертник [5]
Вони давно вже втратили життя, В них згасло все, що тільки малось, Умерли всі і думи, і чуття, І тільки форма їх такою же зосталась…
Береза [11]
А мине мороз надворі — Оживуть березки всі, Стануть гарні, білокорі, Наче вмиті у росі.
Верба [7]
Де срібліє вербиця, там здорова водиця
Волошки [8]
А тепле ніжне літо Волошками повите, Посріблене дощами Живе в очах у мами.
Живокіст [1]
Інші назви: воловий язик, окопник, правокіст, жиловник.
Калина [9]
Червона калина — символ України
Кропива [2]
Оце так виросла трава - Рясна зелена кропива
Мак [9]
Піду бережечком, як мак по полю, Маковим віночком кличу доленьку свою...
Мати-й-мачуха [3]
Тільки сонечко пригріло, Мати-й-мачуха з'явилась. Серед чорної землі. Сяють Сонечки малі
Незабудка [4]
Квітка тендітна,Мала незабудка – Красива, хоч сум Без кінця навіває…
Папороть [9]
В ніч на Івана, в ніч на Купайла, в темному лісі папороть цвіте....
Первоцвіт весняний [1]
Інші назви: баранчики, веснівка, весняник лікарський, ключики, лісове зілля, медяник, первенець, первоцвіт лікарський, примула
Піон [5]
Квітка піона ще не розкрита зовсім – тиша чекання.
Полин [4]
Я занурив серце у полин Я повінчався зі степом
Пролісок [7]
Біленькою голівкою, Піднявшись над травинкою, Маленький ніжний пролісок ...
Ромашка [8]
Біла ромашко, як ти цвітеш? Крапельку сонця в собі несеш.
Соняшник [6]
На городі соняшник Соняшно зацвів- Розпрямив голівоньку,Рученьки розвів.
Спориш [2]
Пашать нагріті сонцем спориші,І жайвори купаються в блакиті.
Чорнобривці [2]
Чорнобривців насіяла мати У моїм світанковім краю
Фіалка триколірна [7]
брат-та-сестра, Іван-та-Марія, братчики, зозульки, сирітки, пулоцвiт, топiрчики
Шипшина [3]
Біла шипшино, біла, квітуча, Чом ти, шипшино така колюча?

Пошук

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Піон

Головна » Легенди та міфи про рослини » Піон

Піон (кітайська легенда)

Колись давно жив собі один пристрасний любитель піонів Хо-Чи. Яких тільки піонів він не розводив! Були у нього білі, як лебеді, і бланжеві, як сонячний захід, темно- і ясно-рожеві, яскраво- і темно-малинові; були з гладкими пелюстками і із завитими, запашні і не пахучі.. І милувався він ними з ранку до вечора і з вечора до ранку. Коли цвіли його піони, то сад його ставав такий прекрасний, що йому міг би позаздрити сам імператор.

Але ось одного разу проходив повз сад Чанг-Ей, син одного знатного мандарина, зі своїми товаришами, великий грубіян і шибеник. Побачивши піони, він кинувся на них з палицею і почав їх збивати і топтати ногами. Старий Хо-Чи плакав, благаючи його залишити квіти в спокої, але шибеник не слухав і продовжував ламати їх і нівечити. Тоді, вийшовши нарешті з терпіння, старий зібрав усі свої сили, напав у свою чергу на нього і, дуже побивши, вигнав з саду.

Виправити, проте, попсоване було вже важко: квіти були побиті, розтоптані, рослини поламані. Залишалося тільки чекати, щоб сам час поправив це. Тому старий сидів і заливався гіркими сльозами.

Як раптом звідки ні візьмися з'явилася чарівна молода дівчина. Вона підійшла до нього і запитала: "Про що, дідусю, ти так гірко плачеш? Не плач, предки мої залишили мені дар пожвавлювати усе померле, принеси мені тільки трохи води".

Обрадуваний старий кинувся було за водою, але дорогою, засумнівавшись, обернувся. І - от диво! - дівчина вже зникла, але усі квіти його ожили і зробилися навіть в сто разів прекрасніше : прості перетворилися на махрові, одноколірні - в строкаті. На одному кущі були квіти всіляких сортів, і фарби їх вражали ні з чим не порівнянною яскравістю.

Слух про таке диво не забарився поширитися по всій країні, і звідусіль став стікатися до старого народ, щоб помилуватися його так чудесно воскреслими квітами.. Але побитий старим Чанг-Ей, роздосадований такою удачею, не міг пробачити завданих йому образ і вирішив щоб то не було помститися. І ось він обмовив Хо-Чи і звинуватив його в чаклунстві. Старого схопили, ув'язнили, засудили до страти і призначили навіть день її виконання.

А тим часом Чанг-Ей, напившись п'яний, відправився знову зі своїми товаришами в сад старого і прийнявся було знову топтати і ламати його дивні квіти. Але тут раптом піднявся сильний вітер; при його поривах усі піони підвелися і перетворилися на чарівних молодих дівчат, одягнених в такі ж блискучі сукні, як пелюстки найкрасивіших з квіток, і одна з них, звернувшись до своїх подруг, сказала: "Ми усі сестри квітів. Вороги Хо-Чи, що так старанно доглядає за своїми піонами - наші вороги. Зберемо сили і вступимо з ними в боротьбу"!

Тут широкі рукави їх суконь замахали, самі сукні заколихалися, і вибухнув такий страшний ураган, що небо зробилося чорно, як чорнила, і яскравий день перетворився на найглибшу ніч. Підхоплені вітром товариші Чанг-Ея ударялися об стволи дерев, їх кололи колючки, шпильки і з такою силою хльостали суччя і гілки, що вони залишилися ледве живі, а сам Чанг-Ей, підкинутий на величезну висоту, впавши в рів з гноєм, так сильно розбився, ударившись об землю, що тут же випустив дух.

Дізнавшись про те, що усьому сталося, верховний суддя прийшов в страшний переляк; він відмінив негайно ж страту, пробачив старого і віддав строгий наказ: "не сміти ніколи доторкатися ні до однієї з квіток в його саду".

А Хо-Чи продовжував мирно жити, доглядаючи за своїми квітами і благословляючи пам'ять тої, що врятувала його від смерті і воскресила його квіти дивної богині. Волосся його з сивих зробилося знову чорним, зморшки зникли, а обличчя його стало свіжо і молодо, як у віддалені дні його юності. У усьому відчувався вплив його дивної покровительки, і він блаженствував..

І ось одного разу, коли він милувався чудовим піоном, що тільки що розпустився, раптом повіяло теплим ніжним вітерцем, по усьому саду поширилися дивні пахощі, і пролунали чудові, ніколи не чувані їм божественні звуки.. Піднявши очі, Хо-Чи побачив свою молоду богиню, якій передували непорочні білі лелеки і блакитного кольору фенікс, що опускається на рожевій хмарці. "Хо-Чи, - сказала вона йому, - ти досяг повної досконалості.

Творець всесвіту, бажаючи нагородити твою безмежну любов до квітів, зве тебе у свої небесні сади, йди за мною!.

Хо-Чи вступив на хмарку і вознісся повільно на небо. А за ним піднялися його хатина і дерева, що оточували її, квіти, піони і усе, що він любив. І з хмари пролунав голос: "Той, хто любить квіти і охороняє їх, збільшує своє щастя і отримає блаженство. А той, хто обходиться з ними погано і знищує їх, буде нещасний і піддасться найстрогішим покаранням"!

Потім хмара зникла серед інших хмар, і в повітрі відчувся як би подих легкого зефіру. І з цих пір селище, де жил Хо-Чи, стало називатися селенієм праведника, що вознісся живим на небо, а місце, де був його сад, - садом «ста квіток».


Разом із цим читають:
Категорія: Піон | Додав: Netochka (13.09.2010)
Переглядів: 3603 | Теги: легенда про квіти, казка про піон, легенда про піон, Піон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Попереджаємо: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем
Copyright Лікарські рослини, косметика © 2018 | Створити безкоштовний сайт на uCoz