Понеділок, 17.12.2018, 03:31Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

А - лікарські рослини на A [14]
Абрикос, агава, аґрус, адокса, аїр, аралія, арніка, артишок, астрагал,
Б - лікарські рослини на Б [11]
Бавовник шорсткий, багатоніжка звичайна, багно звичайне, бадан, баклажан, барвінок малий,барвінок рожевий, безсмертки однорічні
В - лікарські рослини на В [19]
Волошка синя, валеріана лікарська, васильки справжні, верба, вербена, верес, вероніка, вільха
Г - лікарські рослини на Г [8]
Гарбуз, герань криваво-червона, горобина звичайна
Д - лікарські рослини на Д [5]
Деревій паннонський,диня посівна, дуб звичайний
Е - лікарські рослини на Е [4]
Ехінацея пурпурова, евкаліпт кулястий, евкаліпт попелястий
Ж - лікарські рослини на Ж [5]
Жабник польовий, жабурник звичайний, живокіст лікарський
З - лікарські рослини на З [6]
Звіробій, золототисячник малий, золотушник звичайний
І - лікарські рослини на І [2]
Ірга круглолиста, ірга канадська
К - лікарські рослини на К [11]
Кавун звичайний, калина,каланхое Дайгремонта, каланхое перисте, капуста, картопля, кропива дводомна, кропива жалка, калачики лісові
Л - лікарські рослини на Л [9]
Латаття біле,ластовень лікарський, лещиця волотиста,лілея біла, лимон, лимонник китайський
М - лікарські рослини на М [7]
Майоран, мандарин, материнка звичайна, м'ята
Н - лікарські рослини на Н [3]
Наперстянка пурпурова, нетреба звичайна
О - лікарські рослини на О [3]
Огірок посівний
П - лікарські рослини на П [4]
Півники болотні
Р -лікарські рослини на Р [3]
Резеда жовта, ріпа, ромашка лікарська
С- лікарські рослини на С [3]
Самшит вічнозелений
Т- лікарські рослини на Т [3]
Тамус звичайний, тополя чорна
У [0]

Пошук

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

А - лікарські рослини на A

Головна » Лікарські рослини України » А - лікарські рослини на A

Абрикос звичайний

Абрикос звичайнийАБРИКОС ЗВИЧАЙНИЙ, мореля, жерделя, рурега( абрикос обыкновенный) — листопадне дерево, рідше кущ родини розових. Листки чергові, широкі, яйцевидно-округлі, при основі майже серцевидні, цілісні, нерівнопилчасті. Квітки двоста­теві, майже сидячі, 5-пелюсткові, білі або рожеві, одиничні, рід­ше — по дві в листкових пазухах. Плід — соковито-м'ясиста кістян­ка, оранжева або жовта, з бархатистоопушеною поверхнею. Цві­те у квітні — травні.

Поширення. В дикому стані трап­ляється на Кавказі, в Туркменії. На Україні вирощують як про­мислову культуру в південних об­ластях, рідше — в Лісостепу й на Поліссі.

Сировина. Використовують плоди, насіння та абрикосову камедь.

Хімічний склад. М'якуш плодів містить близько 27 % цукрів (переважно сахароза), понад 2,5 % органічних кислот (яблучна, ли­монна, саліцилова, винна), пекти­ни (1 %), бета-каротин (1,6 мг % ), аскорбінову кислоту (10 мг%), тіамін, рибофлавін, флавоноїди, калій (305 мг%), залізо, срібло тощо. У насінні є жирна олія (ЗО—50%), емульсин, глікозид амигдалін (у дикорослого абри­коса); в камеді є арабіноза (41 % ), галактоза (44%), глюкуронова кислота (16 % ), мінеральні та біл­кові речовини.

Використання. Лікувальна цін­ність плодів абрикоса зумовлена високим вмістом у них вітамінів, мікро- і макроелементів, цукрів тощо. Так, 100 г абрикосів впли­вають на процес кровотворення так само, як 40 мг заліза або 250 г свіжої печінки. Свіжі абрикоси корисно вживати під час вагітно­сті, при анемії, захворюваннях шкіри, слизової оболонки ротової порожнини, при трофічних виразках гомілки, при серцево-судинних захворюваннях, що су­проводяться набряками. В остан­ньому випадку корисно практику­вати один раз на тиждень роз­вантажувальний день (протягом дня за 4 рази рівними порціями з'їдають 300 г намоченої кураги і випивають 0,5 л абрикосового соку з м'якушем). Сушені абри­коси (урюк, курага) рекоменду­ють при атеросклерозі, коронар­ній недостатності як джерело добре засвоюваного калію. Дітям рекомендується вживати свіжі абрикоси при гіпо- й авітамінозах. При сонячних опіках лиця вико­ристовують маски з свіжого абри­косового соку. Хворим на діабет і ожиріння свіжі й сушені абрикоси слід вживати в обмеженій кількості. Недоцільно призначати абрикоси для лікування і профілактики гіпо- та авітамінозу провітаміну А хворим на печінку та хворим зі зниженою функцією щитовид­ної залози, оскільки в цих випад­ках каротин не засвоюється. Насіння йде на виготовлення абри­косової олії, яку використовують так само, як персикову або мигда­леву олію. Споживається насіння і в харчуванні. Вживати насіння в їжу треба обережно, не більше як по 20 г за один раз, щоб не отруїтися. Абрикосова камедь виробляється у вигляді порошку білого або жов­туватого кольору й інколи ви­користовується як обволікаючий засіб. У китайській народній медицині насіння абрикосів у чистому виг­ляді використовують як заспокій­ливий засіб при кашлі та гикав­ці, в суміші з іншими лікарськи­ми рослинами — при бронхіті, трахеїті, ларингіті, коклюші та нефриті.

Разом із цим читають:
Категорія: А - лікарські рослини на A | Додав: Netochka (11.05.2010)
Переглядів: 2411 | Теги: абрикос, Абрикос звичайний, лікарські рослини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Попереджаємо: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем
Copyright Лікарські рослини, косметика © 2018 | Створити безкоштовний сайт на uCoz