Середа, 19.12.2018, 16:57Головна | Реєстрація | Вхід

Категорії розділу

А - лікарські рослини на A [14]
Абрикос, агава, аґрус, адокса, аїр, аралія, арніка, артишок, астрагал,
Б - лікарські рослини на Б [11]
Бавовник шорсткий, багатоніжка звичайна, багно звичайне, бадан, баклажан, барвінок малий,барвінок рожевий, безсмертки однорічні
В - лікарські рослини на В [19]
Волошка синя, валеріана лікарська, васильки справжні, верба, вербена, верес, вероніка, вільха
Г - лікарські рослини на Г [8]
Гарбуз, герань криваво-червона, горобина звичайна
Д - лікарські рослини на Д [5]
Деревій паннонський,диня посівна, дуб звичайний
Е - лікарські рослини на Е [4]
Ехінацея пурпурова, евкаліпт кулястий, евкаліпт попелястий
Ж - лікарські рослини на Ж [5]
Жабник польовий, жабурник звичайний, живокіст лікарський
З - лікарські рослини на З [6]
Звіробій, золототисячник малий, золотушник звичайний
І - лікарські рослини на І [2]
Ірга круглолиста, ірга канадська
К - лікарські рослини на К [11]
Кавун звичайний, калина,каланхое Дайгремонта, каланхое перисте, капуста, картопля, кропива дводомна, кропива жалка, калачики лісові
Л - лікарські рослини на Л [9]
Латаття біле,ластовень лікарський, лещиця волотиста,лілея біла, лимон, лимонник китайський
М - лікарські рослини на М [7]
Майоран, мандарин, материнка звичайна, м'ята
Н - лікарські рослини на Н [3]
Наперстянка пурпурова, нетреба звичайна
О - лікарські рослини на О [3]
Огірок посівний
П - лікарські рослини на П [4]
Півники болотні
Р -лікарські рослини на Р [3]
Резеда жовта, ріпа, ромашка лікарська
С- лікарські рослини на С [3]
Самшит вічнозелений
Т- лікарські рослини на Т [3]
Тамус звичайний, тополя чорна
У [0]

Пошук

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Б - лікарські рослини на Б

Головна » Лікарські рослини України » Б - лікарські рослини на Б

Барвінок малий

Барвінок малийБАРВІНОК МАЛИЙ, (могильник, хрещатий барвінок; барвинок малый, Vínca mínor) —

вічнозелений півкущик родини барвінкових. Стебла сланкі, по вузлах укорінюються, ЗО—60 см завдовжки. Квітучі гілочки прямо­стоячі. Листки шкірясті, еліптич­ні, цілокраї. Квітки правильні, двостатеві, великі, фіолетово-си­ні, одиничні, розташовані в пазу­хах листків. Плід збірний з двох листянок. Цвіте у травні.


Поширення. Росте на Україні в південних лісових і лісостепо­вих та в північних степових районах, у передгір'ях Криму і Карпат у букових, грабових, ду­бових і соснових лісах, серед кущів.

Заготівля і зберігання. Вико­ристовують траву (НегЬа Уіпсае тіпогі8). Заготовляють у травні— червні. Сушать під наметами, на горищах або в сушарках при температурі 40—50 °С. Сухої си­ровини виходить 40 % . Збері­гають у сухих, добре провітрю­ваних приміщеннях. Строк при­датності — 2 роки. Аптеками не відпускається.

Хімічний склад. Трава Барвінку малого містить алкалоїди (0,3—0,4 % ), гіркі речовини, аскорбінову кис­лоту (900 мг % ), урсолову кисло­ту, каротин (близько 8 мг % ), флавоноїди тощо. До складу алка­лоїдів входять вінкамін, вінкамі-дин, віноксин, вінцин, вінцезин, вінкамінорпін та ін. З квіток виділено флавоноїдний глікозид робінін. У коренях знайдено ку­марин.

Фармакологічні властивості і ви­користання. Галенові препарати Барвінку малого, виявляють гіпотензивну, в'яжучу, протимікробну, протиза­пальну та кровоспинну дію. Вони знижують артеріальний тиск, роз­ширюють венозні судини серця і судини головного мозку, роз­слаблюють мускулатуру тонкого кишечника, стимулюють скоро­чення матки. З трави Барвінку малого. виготовляють препарати вінкапан і девінкан, які призначають при гіпер­тонії, спазмах судин головного мозку, неврогенній тахікардії та при інших вегетативних неврозах. Девінкан призначають і при мігре­ні. Кумарини Барвінку малого виявляють протипухлинну активність. У на­родній медицині траву Барвінку малого використовують при гіпертонії, мігрені, зубному болі, скорбуті, кровотечі ясен, при неприємному запаху з рота, при хворобах горла, туберкульозі й емфіземі легень, дизентерії, діареї, білях, маткових і кишкових кровотечах, статевій слабості, неплідності, при екземі та інших шкірних хворо­бах. Напар квіток вживається елас­тичності й матовості. Широко використовується рослина і в го­меопатії.


Лікарські форма і застосування. ВНУТРІШНЬО — настій трави з квітка­ми (20 г сировини варять на малому полум'ї у 250 мл горілки) — по 8 кра­пель уранці й увечері 4 дні вжива­ють при статевій слабкості (після дводенної перерви лікування повто­рюють); настій листя (столова ложка сировини на склянку окропу) по тре­тині склянки тричі на день при гіпертонії; відвар (30 г трави з квіт­ками на 350 мл окропу) по пів­склянки тричі на день при внутріш­ніх кровотечах; відвар (суміш 4 г тра­ви Барвінку малого і 2 г кореня живокосту лікарського на 0,5 л води) по 1 склян­ці вранці і ввечері при внутрішніх кровотечах.

ЗОВНІШНЬО — відвар (1 столова лож­ка трави на склянку окропу) для обмивання ран, виразок та при дер­матиті, що супроводиться свербежем. Рослина отруйна!

 


Разом із цим читають:
Категорія: Б - лікарські рослини на Б | Додав: Netochka (23.09.2010)
Переглядів: 3891 | Теги: хрещатий барвінок, екзе­ма, могильник, Барвінок малий, гіпертонія, кровотечі, барвинок малый, мігрені, Vínca mínor | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Попереджаємо: перш ніж скористатися рецептом, порадьтеся з лікарем
Copyright Лікарські рослини, косметика © 2018 | Створити безкоштовний сайт на uCoz