Цілющі трави від безсоння
17 декабря 2018

Серед багатого букета цілющих трав є і такі, які рятують від безсоння . Передусім, варто відмітити, що трави від безсоння можна приймати усередину у вигляді настоїв, робити примочки і подушки, влаштовувати ароматерапію і навіть приймати ванни, збагачені екстрактами цілющих трав. Найдієвішою рослиною, що рятує від безсоння, спрадавна вважався мак, що містить алкалоїди. Проте надмірне вживання маку може привести до наркотичної залежності, тому макосодержащие препарати застосуються тільки за призначенням лікаря.

Альтернативу маку складає лікарська валеріана, яку ще називають котячою травою і котівником. Попри те, що валеріану продають у будь-якій аптеці (у вигляді настоянок, пігулок і вечірніх драже), екстракт цієї дикорослої рослини можна отримати і самостійно з його кореневищ. Важливо пам'ятати, що валеріану не кип'ятять, а настоюють впродовж декількох годин, заливши холодною водою. Відмінний снодійний ефект має і "родичка" валеріани - патринія середня.

Зовні ця рослина схоже на валеріану, тільки її квітки яскраво-жовті, а не ніжно-рожеві, як у валеріани.

На просторих сухих лугах росте ще одна цікава рослина, що навіває сон і цікаву назву, що має, - синюха блакитна. Її квітки і пелюстки і справді забарвлені в небесно-блакитний колір.

Чудовими засобами, що мають снодійні властивості, являються шлемник байкальський, такий, що приймається у вигляді настоянки або горілчаної настоянки, і шишки хмелю, що заварюються в окропі. Материнка, м'ята і меліса - чарівні трави від безсоння, заспокійливі нервову систему. Їх можна заварювати і пити, як теплий вечірній чай вприкуску з медом, а можна додавати відвари у ванну з чистою водою.

Мудре використання перевірених цілющих трав допомагає позбавитися від безсоння, заспокоює нервову систему і дарує відчуття легкості і заспокоєння.


Всі статті